Jubilea stadsboerderijen De Kooi en De Beestenboel

Maar liefst twee van onze stadsboerderijen vieren dit jaar een jubileum. De Kooi (Lombardijen) bestaat dit jaar 55 jaar en De Beestenboel (Rozenburg) blaast dit jaar 45 kaarsjes uit. Tijd voor een feestje, zeker omdat dit vijf jaar geleden niet mogelijk was in verband met Covid-19.
Stadsboerderij De Kooi - 55 jaar
Sinds 1970 is De Kooi een plek in Rotterdam – IJsselmonde waar stadsbewoners in aanraking komen met grote en kleine boerderijdieren. Naast koeien, pony’s, geiten, schapen en varkens, zijn er ook kippen, konijnen, cavia’s, eenden en pauwen te vinden. Jaarlijks weten tienduizenden mensen de locatie te vinden. Vaste en incidentele bezoekers, schoolklassen voor het volgen van lessen, groepen van peuterspeelzalen en BSO’s (buitenschoolse opvang), ouderen, vrijwilligers en stagiaires van diverse opleidingen, maken gebruik van de stadsboerderij.
Op 28 en 29 juni worden er allerlei leuke activiteiten georganiseerd ter ere van dit 55-jarig jubileum
Stadsboerderij De Beestenboel - 45 jaar
Op 19 juni 1980 werd De Beestenboel in Rozenburg geopend. Sindsdien is de Stadsboerderij uitgegroeid tot een leuke, gezellige plek, waar jong en oud kennismaakt met dier en natuur. Op De Beestenboel vind je onder andere varkens, koeien, geiten en konijnen. Loop ook eens de prachtige bijenstal in. Hier kun je een kijkje nemen in een echte bijenkast!
In theehuis ’t Vliertje kun je terecht voor een bakje koffie of thee, een ijsje of iets anders lekkers. Neem bij mooi weer plaats op het terras en je zult genieten! Theehuis ’t Vliertje wordt bemand door vrijwilligers van de Stichting Beest & Boel Vrienden.
Ontdek hier meer informatie over het jubileumfeest op zondag 22 juni.